Rekvalifikace

Rekvalifikační kurz pro řidiče

Autoškola Telos s.r.o. a  Autoškola Telos ProCED má bohaté zkušenosti s prováděním rekvalifikací.  Umožňuje fyzickým osobám získat rekvalifikací dovednosti a znalosti pro  pracovní činnost řidiče z povolání případně udržení stávající pozice řidiče s menší kvalifikací/ zpravidla sk. B/.
Získání kvalifikace resp. rozšíření dosavadních skupin řidičských oprávnění přispívají  pro pracovní uplatnění řidičů.  Při určování obsahu a rozsahu rekvalifikace Úřady práce  vychází z dosavadních držení řidičských oprávnění řidičů. 

 Podmínky rekvalifikace:
1. Rekvalifikovat se na řidiče z povolání mohou všichni občané jenž jsou držiteli řidičských oprávnění nejméně skupiny B.
2. Rekvalifikace probíhá formou kurzů v následujících skupinách

a) „ŘIDIČ NÁKLADNÍCH VOZIDEL  s  PROF.ZPŮSOBILOSTI“
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. B. a získá oprávnění k řízení motrových vozidle nad 3500 kg a tzv. profesák

b) „ŘIDIČ NÁKL.VOZIDEL vč. PŘÍVĚSŮ S PROFESNÍ ZPŮSOBILOSTÍ“
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. B. a získá oprávnění k řízení motorových vozidel nad 3500 kg vč přívěsů nebo návěsů a tzv. profesák

c) „ŘIDIČ NÁKL.VOZIDEL S PŘÍVĚSEM“
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. C. a získá oprávnění k řízení motorových vozidel nad 3500 kg vč přívěsů nebo návěsů.

d) „ŘIDIČ S PROFESNÍ ZPŮSOBILOSTI NA sk. D nebo C“
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. C, (i C+E), resp. D, (i D+E). případně obou variant a je organizován s cílem získání tzv. profesní způsobilosti řidiče.

e) „ŘIDIČ NÁKLADNÍCH VOZIDEL/SOUPRAV A AUTOBUSŮ S PROF.ZPŮSOBILOSTÍ“
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. C. nebo rovněž pro držitele sk. B a získá oprávnění k řízení motorových vozidel nad 3500 kg s přívěsy nebo návěsy a autobusů včetně tzv. „profesáku“   

f) „ŘIDIČ AUTOBUSŮ S PROF.ZPŮSOBILOSTI“ 
Kurz je určen pro držitele Ř.O. sk. C.(i C+E) nebo rovněž pro držitele sk. B a získá oprávnění k řízení autobusů včetně tzv. „profesáku“   

 Autoškola Telos ProCED byla úspěšná ve veřejné soutěži a má z Úřadem práce České republiky Krajskou pobočkou uzavřenu Rámcovou smlouvu na poskytování rekvalifikačních kurzů /viz níže/. Rovněž poskytujeme realizaci formou tzv „zvolené rekvalifikace“. V případě této realizace rekvalifikace si rekvalifikační zařízení vybíráte sami.

V případě, že oslovíte v rámci rekvalifikace naši autoškolu, jsem připraveni vám poradit jak postupovat při snaze se rekvalifikovat. Připravíme pro Vás veškeré tiskopisy, které máme k dispozici v elektronické podobě. Samozřejmostí je přiložení kopií dokumentů opravňujících k provádění rekvalifikací  řidičů k uvedeným dokumentům.

Uchazeči o zaměstnání v rekvalifikačních kurzů jsou u 1. zkoušek osvobození od správních poplatků ve výši 700.-Kč.

 Úspěšnost účastníků kurzů při závěrečných zkouškách je více než 95%. Z letošních více než 75 účastníků u 1. zkoušky k získání řidičského oprávnění neprospěly pouze 2 z testu, 1 z praktické jízdy a 2 z testu k získání profesní způsobilosti. U těch, kteří na první pokus neuspěli v některé z dílčích zkoušek se vždy jednalo o ztrátu koncentrovanosti při výkonu zkoušky. 

Napište nám

Kontakt

Autoškola TELOS s.r.o.

Koněvova  169
130 00  Praha 3

Tel.: 775 645 437
E-mail.: kancelar@autoskolatelos.cz

Provozní doba:

Po – Pá 12  18  hodin